The Last of US nedir?

The Last of Us, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera hayatta kalma korku oyunudur. Salgın bir hastalık nedeniyle dünya nüfusu büyük ölçüde azalmıştır. Oyuncular, Joel adlı bir adamın ve Ellie adlı genç bir kızın hayatta kalma mücadelesine katılırlar.

Oyun, duygusal bir hikâye anlatımına sahiptir ve unutulmaz karakterlere tanıklık eder. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır. Oyuncular, çevreleri keşfeder, düşmanlarla savaşır ve bulmacaları çözer. Oyun, hayatta kalmak için kaynakları yönetmeyi ve stratejik kararlar vermeyi gerektirir.

“The Last of Us”, orijinal olarak PlayStation 3 (PS3) için çıkmıştır. Ayrıca “Remastered” sürümü PlayStation 4 (PS4) için yeniden düzenlenmiştir. RPCS3 adlı bir PS3 emülatörü kullanarak bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz.

Oyunun televizyon dizisi uyarlaması da mevcuttur. “The Last of Us”, HBO ve HBO Max’da yayınlanmaktadır. Ayrıca YouTube’da birçok oyun incelemesi ve oynanış videosu bulunmaktadır.